Het Advertentiespel – Jumbo • 1972 • vintage kaartspel
Artikelnummer: SP-5870-26✅ Korte kernbeschrijving
Origineel vintage Het Advertentiespel van Jumbo uit 1972. Een humoristisch woord- en kaartspel waarbij drie verschillende soorten kaarten worden gecombineerd tot verrassende, vreemde en vaak komische advertenties.
Een typisch familiespel uit de vroege jaren ’70, compleet met zijn kleurrijke kaarten en karakteristieke Jumbo-verpakking.
📋 Snelle productdetails
• Fabrikant: Jumbo
• Product: Het Advertentiespel
• Jaar: 1972
• Spelnummer: 115
• Type: woord- en kaartspel
• Leeftijd: vanaf 8 jaar
• Inhoud: drie soorten gekleurde kaarten en spelregels
• Uitvoering: Nederlandse editie
Afmetingen doosje
Hoogte: 4,5 cm.
Lengte: 12,5 cm.
Breedte: 12,5 cm.
• Conditie: vintage staat; zie foto’s
🛠 Over het product
Bij Het Advertentiespel worden zinsdelen van verschillende kaarten met elkaar gecombineerd. Zo kunnen bijvoorbeeld advertenties ontstaan als “Slagerij Varkensoor heeft – een snelle buggy – voor slechts 75 cent”.
De eenvoudige spelopzet zorgt telkens voor andere, soms behoorlijk absurde combinaties. Juist die droge humor geeft het spel zijn typische jaren ’70-charme.
🏭 Fabrikant & geschiedenis
Jumbo behoort tot de bekende Nederlandse namen op het gebied van gezelschapsspellen en speelgoed. Het merk bracht gedurende de twintigste eeuw talrijke familie- en kinderspellen op de Nederlandse markt.
Deze uitgave uit 1972 valt op door de uitgesproken blauwe en roze doosillustratie en de kaarten met een achtergrond van oude krantenadvertenties.
✨ Bijzondere kenmerken
• Originele Jumbo-uitgave uit 1972
• Herkenbare kleurrijke jaren ’70-vormgeving
• Drie verschillende kleuren advertentiekaarten
• Inclusief originele spelregels
• Leuk vintage woordspel én verzamelobject
© Copyright Retro & Design. Alle rechten voorbehouden. Tekst en afbeeldingen mogen niet worden gereproduceerd zonder toestemming.













