Artikel 24 van 501

Vintage Verkade Koektrommel met Amsterdam Winter Stadsgezichten (1985)

Artikelnummer: BT-5416-25
€ 7,95 (*Verzendkosten worden zichtbaar bij het afrekenen. *Vanaf €4,95 (NL) en €9,95 (BE) | Gratis verzending (NL) vanaf € 75,- *Alle prijzen zijn inclusief btw)
💥 De voorraad betreft 1 stuk

Vintage Verkade Koektrommel – Amsterdamse Wintergezichten (1985)


Korte kernbeschrijving

• Sfeervolle vintage koektrommel van Koninklijke Verkade uit 1985, met winterse stadsgezichten van Amsterdam.

• Een nostalgisch verzamelobject én decoratief stuk vol Hollandse charme.


📋 Snelle productdetails

• Fabrikant: Koninklijke Verkade

• Vervaardigingsdatum: 1985

• Materiaal: Blik

• Vorm: Rechthoekig met afgeronde hoeken

• Deksel: Los oversluitdeksel

• Afmetingen:

  • Hoogte: 7,0 cm
  • Lengte: 21,0 cm
  • Breedte: 13,5 cm

• Conditie: Vintage staat met sporen van gebruik en leeftijd


🛠 Over het product / Functie

Deze prachtige blikken koekjestrommel diende oorspronkelijk voor het bewaren van koekjes en biscuits van Verkade. De gele basis is rijk gedecoreerd met winterse Amsterdamse stadsgezichten, omlijst in rood met blauwe palmetten.

Afgebeelde locaties op het blik:

  • Deksel: Brouwersgracht met ophaalbrug en pakhuizen, met links onder het Verkade-logo

  • Zijkanten (met de klok mee):

    • De Verkadefabrieken in Zaandam gezien vanaf de Zaan

    • De Amstelhoek met geopende ophaalbrug

    • Prins Hendrikkade met Schreierstoren, Nicolaaskerk en Centraal Station

    • De Magere Brug


🏭 Fabrikant & geschiedenis

Verkade is opgericht op 2 mei 1886 door Ericus Gerhardus Verkade als Stoom-, Brood- en Beschuitfabriek “De Ruyter”. Vanuit Zaandam groeide het bedrijf uit tot een van de meest geliefde Nederlandse merken, bekend om beschuit, koek, chocolade en zelfs waxinelichtjes.
Het logo verwijst nog steeds naar “De Ruyter”, de eerste meelmolen van West-Zaandam. De fabrieken aan de Zaan speelden een belangrijke rol in de Zaanse voedingsindustrie.


Bijzondere kenmerken / Highlights

• Origineel Verkade-blik uit 1985

• Nostalgische winterse Amsterdamse taferelen

• Mooie combinatie van geel, rood en blauw details

• Ideaal als verzamelobject, decorstuk of cadeau

• ​Authentieke Hollandse uitstraling – “Hollandser wordt het niet”


📦 Verzending: Wordt verzonden als pakketpost met track & trace, zorgvuldig verpakt om beschadiging te voorkomen.

 

© Copyright Retro & Design. Alle rechten voorbehouden. Tekst en afbeeldingen mogen niet worden gereproduceerd zonder toestemming.

 

Onze artikelen zijn Vintage en kunnen (lichte) gebruikssporen vertonen. Deze worden zo goed mogelijk vermeld en indien mogelijk op de foto’s getoond.
© 2015 - 2025 KENKO | RETRO & DESIGN | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel